Логитип good-novost.info

Пока Израиль под Железным куполом, Украина под железным сапогом РФ. Такая вот реформа ОПК

30.06.2021 17:21

Сколько еще украинская власть будет надеяться на героизм военных и пыл волонтеров и делать вид, что реформирует украинскую оборонку (укр.)

Пока Израиль под Железным куполом, Украина под железным сапогом РФ. Такая вот реформа ОПК - фото

Пока Израиль под Железным куполом, Украина под железным сапогом РФ. Такая вот реформа ОПК

30.06.2021, 17:09

0 Сколько еще украинская власть будет надеяться на героизм военных и пыл волонтеров и делать вид, что реформирует украинскую оборонку (укр.)

Всі тільки і говорять, що Україні потрібна сучасна зброя. Президент Володимир Зеленський в указах вимагає збільшити витрати на оборонне замовлення та заслуховує на нарадах, як просувається реформа державного концерну Укроборонпром. А для розвитку українського ОПК навіть створили окреме Міністерство з питань стратегических галузей промисловости, на чиновницький апарат я з бюджету витратять 200 млн гривень.

Але вітчизняний оборонний комплекс оценки топчеться на місці. А деякі здобутки попередніх років і зовсім отідкотилися назад.

Якщо коротко-цього района мало відбутися дві значні реформи для посилення боєздатності країни.

Перша-обеспечение конкурентных оборонных закупок замість замість замілої таємної таможни заміури державне оборонное замовлення-ДОЗ.

Друга-реформа корпоративного управления Укроборонпрому відповідно до стандартов Організації економічного співробітництва и розвитку-ОЭСР.

Це все потрібно для ефективного забезпеченения Збройних сил України сучасною зброєю на той бюджет, який доступний Україні.

У друга чергу-щоб мінімізувати кооперативов по закупівлях Міноборони и інших силових структур; забезпечити фінансування сучасних військових розробок Укроборонпрому та його кооперацію з іноземними аналогами з країн НАТО.

Решено необязательно институционально для управления административным помещением. Це усуне можливості використовати концерн для приватної наживи.

Варто нагадати, для 2019 года кандидатом в президенти Володимир Зеленский переміг попередника Петра Порошенка не в останню чергу через гостру критику корупції в армії.

Але роки йдуть, и що у підсумку?

Про оборонные закупки

Закон о оборонной закупке (№808-IX) проголосований і введений в день 2020 года. Але самі конкурентні закупівлі так и не розпочалися в повній мірі. Попри те, из Зеленского особого производителя доручивников из Мінстратегпрому и Міноборони запровадить конкурирующие зарубежные закупки в феврале 2021 года, по факту Кабмин имеет постановление о выпуске новой редакции проекта закупки 2022 года.

Хоча и повернення ДОЗ теж не стане рятівним колом. Як відомо план державного оборонного замкования на этом рік був затверджений з суттєвим запізненням.

В Укроборонпромі місячні простої державних заводов без замков с газетой військових поясную тим, из старе законодавство скасували, а нове ще не запрацювало. Наразі ані приватні, ані державні підприємства не мають юридичної можливості укладати контракти из замовниками. Утім, пересічні українці, мабуть, ніколи не дізнаються про масштаб проблеми. Адже ДОЗ цілком таємний.

Після критики експертів керівництва Міноборони зриву постачань озброння до ЗСУ, міністр Андрій Таран заявив, за січень-июнь 2021 года до війська уже надійшло більше нізіжіж 3,3 мінізініж.

Звичайно, це вражаюча цифра. Але про що йде мова? Про танки, літаки чи ракети? Якщо ми закупили мільйон ракет, чому російський триколор досі май над Кримом?

Як згадувалося вище, ДОЗ цілком таємний, тому українцям залишилося тільки фантазувати, саме закупило Міноборони для их безпеки у кількості понад 3 млн одиниц.

Можна припустити, що в эту цифру заклали все закуплене протягом бюджетного року: автотранспорт, запчастини до військової техники, шоломи, бронежилети, снаряди, патрони. Головне, во время работы, по закупкам для облачных вычислений на Донбаси, теж, враховані як продукція оборонного обозначения.

Для балансу варто добавить й іншу історію.

2020 год виконання этих серії пріоритетних військових ракетных проектов зупинили через бюрократичну затримку з перерозподілу грошей в рамках ДОЗ.

Павлоградский хімічний завод (виробля спорядження для ракетных двигателей) поскаржився в РНБО, для Міноборони ігнорує виконання указу президента про створення нового видів ракетного озброння и боєприпасів. В міністерстві із запізненням прийняли рішення замовіт виробництво ракетных комплексов "Вільха", "Вільха-М", "Гром" и других. На хімзаводі підкреслили, чтобы не можуть отриматировать фінансирование від міністерства. Тому унікальні виробничі потужності підприємства простоюють, а фаховий персонал звільнений.

Хтозна, чим завершилася ракетна история, все покрито держтаємницею. Але факт залишається фактом: Павлоградський хімзавод завершив 2020 рік с битками в 156 млн гривень.

Таким чином, поставки українського ракетного комплексу "Вільха" с радіусом уражения понад 100 км, який був прийнятий на озброння всего три роки назад, опинилися під загрозою зриву.

До слов, чи буде ДОЗ замінено на оборонні закупівлі наступного року, також під великим питанням. І тут вже проблема криється в рішеннях чинного очільника Мінстратегпрому Олега Уруського.

В соответствии с условиями, используемыми в качестве элемента оборонных закупок, можно сделать так, чтобы они были рестр учасників відбору та виконання державних контрактов. Його мали запустити на початку 2021 року, але поки-ніт. Веб-реєстр потрібен для моніторингу контрактов на армії, також певческого фільтру підрядников оборонных проектов. Та й в цілому для аналізу, на скільки гроші на переозброння витрачаються ефективно.

Якраз відсутність реєстру-одна с ключами причин, на думку команди Укроборонпрому, чому держконцерн цього року не може отримати довгоочікувані замовлення від військових.

Уруський довірив розробку и адміністрування реєстру Державному науково-дослідному інституту інформатизації та моделювання економіки. Это исследование подразделения, коли в структуре такі потужні ІТ-команди як Prozorro та Мінцифри. Достатньо просмотра, як виглядає сайт держінституту, чия публикация в Facebook не оновлюється с июня 2020 года, с зрозуміти, с якими ризиками може бути запущенных реєстр военных виробников.

Про трансформацію Укроборонпрому

Реформа Укроборонпрому поки щоіть не стала законом, а вже рік залишається в статусі законопроекту под номером №3822. В этом же документе представлены якобы подготовленных документов на почтовую отправку 2020 года у співпраці Міністерства обороны, Міністерства економіки, фахівців Укроборонпрому, приватных виробников и депутатов комитета по питань нацбезпе.

На свежий концерн запровадив та притримується цілого ряду антикорупційних заходов. Таких як максимальное использование Prozorro для закупок, или приміщень через объявления Prozorro.Sale и активное обучение експертних кіл для цивільного контроля над діяльністю Укроборонпрому.

Прийняття цього законопроекту потрібне, по-перше, усунути-який політичний тиск на менеджмент Укроборонпрому, який можеести для не движущихся контрактов на черговые зміні влади (яскравий приклад-"свинарчукгейт").

По-друге, дати можливість ефективно розпоряджатися майном підприємств концерну, часто простоює десятиліттями, перетворюючись на чагарники.

По-, відкрити законодавчі можливості до спільної діяльності державних підпримств ОПК как иноземными инвесторами з країн НАТО.

Утверждение, покой всего плани, увязки в статусе "законопроекта" на сайте парламента.

Причиною такого бюрократичного тупотіння на місці-в ОПК стала системная помилка, яка була допущена рік.

Концепции оборонных закупок и Укроборонпромышленности були производить упаковку, які вже не обіймають посадку, ані в Міноборони, ані в Мінекономіки; і які були призначены к новоствореного Мінстратегпрому. Хоча саме останньому, уряд прем’єра Дениса Шмигаля делегат реалізацію по практиці непростих перетворень в застарілому ОПК.

Тобто ключові для безпеки країни новації мають запровадить чиновников, які не мають жодного відношення до розробки цих самих новацій.

"Залізний купол" VS "залізний чобіт РФ"

Можливо, для когось це будуть непримні висновки ... З позиції геополітики, консервирование проблем в ОПК України абсолютно вигідно для РФ.

Якщо громадяни Ізраїлю, захищены "залізним куполом", у чому весь світ переконався після останньої ракетної атаки терористів з ХАМАС. Тоїнське суспільство продовжу переоформить під залізним чоботом росіян-поки політичні лідери по третьему колу розмірковують над модернізацією армії.

Кремлівський флот, повітряні сили, ракеты, бронетехніка, дрони и еще переважають бойові можливості Києва.

За відсутності успіхів українського ОПК в розробці та виробництві сучасної зброї, залишається хіба-що сподіватися на героїзм військових, і запал волонтерів.

Щоправда, треба визнати, за останні два роки концептуальна база для перетворень таки підготовлена.

Вже зрозумело, оборонные закупки перенесены на наступающий период. Та це означа, для того, чтобы отвести час для того, чтобы отменить власні кадрові помилки, тем не менее забезпечити впровадження сучасних, ефективных оборонних закупівель.

Законопроект про реформу Укроборонпрому запланований до голосування в другом читанні на перше липня. То ж чому б депутатам не проконтролирует закон, который соответствует требованиям управления стандартами ОЭСР без зашитой в тексте політичной корупції. Решті проголосовали за старт реформи оборонного гіганта.

Все материалы автора

Если Выили орфографическую ошибку, выделите ее мышью и нажмите Ctrl + Enter.

Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net

Напишите нам

укроборонпром ракета ОПК Железный купол Ольха-М реформа ОПК реформа оборонки украинская ракета ракета Ольха

Вакансии Больше вакансий

SEO-спеціаліст

Киев * Лигамедиа

Менеджер з продажів

Киев * Медіа холдинг Ligamedia Разместить вакансию

Читайте также


Новости раздела

Популярные