Логитип good-novost.info

Предпоследний диктатор Европы и розыск Светланы Тихановской с участием России

19.10.2020 15:09

Александр Лукашенко сейчас настроен на жесткие действия по отношению к тем, кто не согласен с продолжением его бесконечного правлени...

Предпоследний диктатор Европы и розыск Светланы Тихановской с участием России - фото

"Предпоследний диктатор Европы" и розыск Светланы Тихановской с участием России

19.10.2020, 15:02

.commenthover {fill:#858585;} #slide-to-comment:hover .commenthover {fill: #fff;}.st0_comment{fill:#FFFFFF;stroke:#858585;stroke-miterlimit:10;}

Александр Лукашенко сейчас настроен на жесткие действия по отношению к тем, кто не согласен с продолжением его бесконечного правления (укр.)

Спеціально для Радіо.Свобода

Знаменитий литовський поет і дисидент Томас Венцлова назвав білоруського очільника Олександра Лукашенка "передостаннім диктатором Європи", маючи на увазі, що останній диктатор - президент Росії Володимир Путін. Венцлова, який добре пам’ятає демократичні революції в країнах Центральної Європи, переконаний в остаточній перемозі білоруської демократії, він вважає це просто питанням часу. if( document.documentElement.clientWidth < 1000 ) { document.getElementById(’premium_mobile’).setAttribute(’id’, ’div-gpt-ad-1501856944836-6’); //$(’#premium_mobile’).attr(’id’, ’div-gpt-ad-1501856944836-6’); //googletag.cmd.push(function() { googletag.display(’div-gpt-ad-1501856944836-6’); }); }

Венцлова слушно нагадує, що перший секретар ЦК ПОРП Войцех Ярузельський, який запровадив воєнний стан у Польщі та ухвалив рішення про ізоляцію керівництва незалежної профспілки "Солідарність" на чолі з майбутнім президентом Польщі Лехом Валенсою, через кілька років був змушений погодитися на проведення "круглого столу" з представниками опозиції.

Читайте также

П’ять питань Зеленського на виборах: а навіщо ви питаєте? Все просто - це приманка

І тут дійсно можна провести паралель між тим, що відбувалося після створення "Солідарності" в комуністичній Польщі, й тим, що відбувається у Білорусі після початку протестів.

Керівництво ПНР спочатку намагалося не помічати появи "Солідарності" й оголошувало ворогами країни інтелектуалів із Комітету захисту робітників. Потім пішло на перемови із профспілковими активістами, цей процес дещо нагадує поїздку Лукашенка до слідчого ізолятора та розмову з ув’язненими там опозиціонерами - адже вся влада продовжувала зберігатися в руках комуністичного керівництва, а у Польщі залишалися радянські війська.

Коли керівники країни переконалися, що більшість їхніх співвітчизників підтримує "Солідарність", а не ПОРП, влада вирішила оголосили воєнний стан й у Польщі запанувала реакція - тисячі людей було заарештовано, багато хто втратив роботу, залишив країну. Однак пройшло усього кілька років - і генерал Ярузельський змушений був погодитись на нові перемови з опозиціонерами та на поступову демократизацію країни.

Розшук Тихановської Росією зменшує симпатії білорусів до Москви

Режим Лукашенка зараз перебуває на першій стадії, у намаганні не помітити масштаби протестного руку й залякати його представників. Рішення про оголошення у міжнародний розшук колишнього кандидата на посаду президента Білорусі Світлани Тихановської яскраво про це свідчить. На авторитеті самої Тихановської це ніяк не відзеркалиться, ба більше - посилить її підтримку й серед протестувальників, і серед європейських лідерів.

Читайте также

На шляху до Аргентини: як пов’язані падіння економік і перемоги національних збірних з футболу

Президент Литви Гітанас Науседа вже закликав Європейський союз ігнорувати білоруський ордер. А те, що до розшуку опозиціонерки формально підключилася Росія, і її керівництво не вбачає політичної вмотивованості у рішенні про розшук колишньої кандидатки, тільки зменшує традиційні симпатії білорусів до Москви.

Лукашенко зараз налаштований на жорсткі дії до тих, хто не погоджується з його "перемогою" на президентських виборах і продовженням його безкінечного правління у Білорусі. Але це означає, що тепер його влада триматиметься не на популістських гаслах й обіцянках збереження "старого доброго" радянського минулого, а виключно на багнетах.

А це - не дуже зручна опора навіть для "передостаннього диктатора Європи". if( document.documentElement.clientWidth < 1000 ) { document.getElementById(’premium2_mobile’).setAttribute(’id’, ’div-gpt-ad-1501856944836-7’); //$(’#premium2_mobile’).attr(’id’, ’div-gpt-ad-1501856944836-7’); //googletag.cmd.push(function() { googletag.display(’div-gpt-ad-1501856944836-7’); }); }

loadScript("/js/jquery3.4.1.min.js", function () { loadScript("https://www.liga.net/js/lang/ru.js"); loadScript("https://www.liga.net/js/polls.js"); loadScript("https://www.liga.net/js/jquery.mask.js"); });

Все материалы автора

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter.

Читайте также


Новости раздела

Популярные