Логитип good-novost.info

Суд, попри закон про банки-банкрути, не закрив справу щодо стягнення з НБУ 129 млн грн

10.08.2020 16:27

28 липня Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити клопотання НБУ про закриття провадження у справі №910/9095/18, у рамках яко...

Суд, попри закон про банки-банкрути, не закрив справу щодо стягнення з НБУ 129 млн грн - фото

28 липня Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити клопотання НБУ про закриття провадження у справі №910/9095/18, у рамках якої 21.01.2020 Госпсуд м. Києва задовольнив позов ТОВ "Промислова інноваційна компанія" (власник 71% акцій Радикал Банку) та вирішив стягнути з НБУ 129 млн грн "майнової шкоди", яка, за оцінками ТОВ, була завдана компанії через прийняття Нацбанком в 2015 році "неправомірного рішення" (на думку позивача) про віднесення "Радикал Банку" до категорії неплатоспроможних.

Раніше в ході судового процесу ТОВ "Промислова інноваційна компанія" зазначало, що постанова НБУ №452/БТ від 09.07.2015 про віднесення Радикал Банку до категорії неплатоспроможних була визнана протиправною та скасована судовими рішеннями (в т.ч. рішенням Вищого адмінсуду, яке Верховний Суд відмовився переглядати) в межах розгляду іншої справи - №826/24203/15 (за відповідним позовом ТОВ "Промислова інноваційна компанія" до Нацбанку).

Своє клопотання про закриття провадження в справі №910/9095/18 Нацбанк мотивував законом про банки, який був прийнятий парламентом і підписаний президентом у травні (за наполяганням МВФ).

НБУ наголошував, що відповідним законом встановлено особливий порядок відшкодування шкоди, заподіяної у разі скасування в судовому порядку рішення НБУ про виведення з ринку банків (від Finbalance: документом, зокрема, передбачено, що саме міжнародно визнана аудиторська фірма має підтвердити розмір шкоди, якщо така була завдана власникам виведеного з ринку банку, - ред.).

Однак Північний апеляційний госпсуд вирішив, що відповідний закон встановлює "лише особливості визначення розміру шкоди" (цитата).

Нагадаємо, що "Радикал Банк", як і низку інших фінустанов на ринку, неофіційно пов’язували з представниками "Сім’ї".

За даними НБУ, на 11.06.2015 бенефіціарами ТОВ "Промислова інноваційна компанія" були Шпак Максим Олександрович та Веремійченко Анрі Георгійович (наразі у держреєстрі кінцевими власниками фірми зазначені Шпак Олександр Григорович і Веремійченко Андрій Георгійович).

За даними ФГВФО, на 01.01.2020 вкладникам "Радикал Банку" в межах гарантійної суми були виплачені компенсації на 138,4 млн грн (81,1% запланованих виплат).

НБУ в заяві про віднесення Радикал Банку до категорії неплатоспроможних вказував, що за результатами перевірок операційних кас фінустанови та його відділень "було встановлено грубе порушення законодавства у сфері готівкового обігу, що створювало загрозу інтересам вкладників чи інших кредиторів банку" (цитата).

Читайте также


Новости раздела

Популярные