Логитип good-novost.info

Зеленський закликав білоруський уряд до діалогу з суспільством

10.08.2020 13:06

Президент України Володимир Зеленський відреагував на вибори у Білорусі, які відбулися вчора, 9 серпня. За офіційними даними, Олександ...

Зеленський закликав білоруський уряд до діалогу з суспільством - фото

Президент України Володимир Зеленський відреагував на вибори у Білорусі, які відбулися вчора, 9 серпня. За офіційними даними, Олександр Лукашенко став президентом вшосте, з 80,23% підтримки.

"Вже очевидно, що далеко не всі в країні згодні з оголошеними попередніми результатами виборів. А, як відомо, будь-яка легітимність виникає виключно із суспільної довіри. Виключно з довіри. Сумніви ж у таких масштабах - це пряма дорога до насильства, до конфлікту, до суспільного протесту, що наростає. Що ми зараз, на превеликий жаль, і спостерігаємо", - відзначив український президент.

Зеленський закликав обидві сторони "до максимально відкритого, нехай і складного, діалогу".

"Тільки взаєморозуміння між усіма сторонами здатне зберегти незалежність країни та забезпечити її подальший рух до свободи та демократії. В іншому разі ескалація насильства наростатиме, а це загрожує надзвичайно гіркими наслідками. На мій погляд, зараз у такому діалозі мають бути зацікавлені обидві сторони - і уряд, і суспільство, що протестує...", - зазначив Зеленський.

Також, президент України закликав Білорусь у своїх діях повинна максимально дотримуватися загальновизнаних у цивілізованому світі демократичних стандартів.

"Україна і я особисто вкрай зацікавлені в тому, щоб Білорусь була по-справжньому незалежною і демократичною країною з сильною економікою та стабільними суспільними відносинами. Білорусь - наш найближчий сусід, і тому нам зовсім не байдуже, що там відбувається і що буде з нашими друзями далі", - підсумував Зеленський.

Читайте также


Новости раздела

Популярные