Логитип good-novost.info

The Guardian: У Європі друга хвиля COVID-19, хоча лікарі ще не отямились від першої

08.08.2020 20:51

Лікарі закликають зробити правильні висновки з першої хвилі пандемії й підготувати лікарні до нового напливу хворих.

The Guardian: У Європі друга хвиля COVID-19, хоча лікарі ще не отямились від першої - фото

Лікарі закликають зробити правильні висновки з першої хвилі пандемії й підготувати лікарні до нового напливу хворих.

Минулої весни під час першого піку пандемії в Іспанії коронавірус був нещадним. Його швидке поширення, агресивність і жахлива новизна зробили медиків надто втомленими й виснаженими, щоб думати про щось, що може статися за межами найближчих кількох годин.

"Немає часу злитися чи дивуватися, чому речі організовані саме так, а не інакше", - говорила у березні лікар Сара Гойосо, яка працює в клініці неподалік Мадрида, пише The Guardian.

Через п’ять місяців на тлі того, як Гайосо і її колеги по всій Іспанії й у різних куточках Європи готуються до другої хвилі пандемії, на роздуми все ж з’явився час. За останні два тижні Іспанія зафіксувала більше 35 тисяч нових випадків COVID-19. Дві третини з них припадають на три регіони: Каталонію, Арагон і Мадрид. В міністерстві охорони здоров’я Іспанії кажуть, що наразі в країні 580 активних спалахів.

Доктору Гайосо ледве вдається змиритися з думкою про початок другої хвилі, оскільки перша була нищівною.

"Я навіть не хочу про це думати. Очевидно, нам доведеться робити все, що в наших силах. Але ми досі настільки втомлені, що я не знаю, чи знайдуться в нас сили пройти через таке знову. Якщо буде ще одна така ж хвиля, як попередня, це буде катастрофа", - сказала вона.

Але поки що в її клініці ще не з’явилися сцени, які б нагадували весняні події.

"Ситуацію не можна порівнювати з тим, як все відбувалося в березні і квітні. У нас менше випадків на день. Але більшості пацієнтів можна лікуватися вдома, хіба що вони дуже старі", - пояснила Гайосо.

Вона також розповіла The Guardian, що тепер в іспанських лікарнях створені спеціальні протоколи. Запаси систем штучної вентиляції легень і захисного обладнання для медиків закуплені. А персоналу радять піти у відпустку зараз. Тому що восени буде знову багато роботи через COVID-19 і грип.

Анестезіолог Хуан Каміло Меза, який працює в лікарні муніципалітету Матаро поблизу Барселони, теж каже, що попри зростання цифр, "ми навіть і близько не в такій жахливій ситуації, як були ще кілька місяців тому". Меза й інші іспанські лікарі підтвердили, що більшість нових випадків у Іспанії - безсимптомні. Багато з них були виявлені у молодших людей, ніж під час попередньої хвилі.

"Не думаю, що ми побачимо ще один такий же потужний пік, яким був перший. Ми зараз спостерігаємо підвищення заражень, але це було очікувано", - сказав Меза.

Стрибок захворюваності також почався у Франції, де президент Еммануель Макрон призначив на наступний тиждень засідання Ради національної безпеки. Макрон закликав до "максимальної пильності" і нагадав людям "систематично носити маски" в приміщеннях, а також у випадках, "коли дотримуватися безпечної відстані не вдається". Його коментарі прозвучали після того, як кількість інфікованих коронавірусом в країні за тиждень зросла на 33%.

"Зараз ми не бачимо стільки серйозних випадків у лікарнях і відділеннях інтенсивної терапії, щоб говорити про другу хвилю. Але це точно стрибок", - сказав доктор Серж Смаджа, який обіймає посаду генерального секретаря служби SOS Medecins.

"Цифри спочатку скоротилися, а зараз вони знову ростуть. Вірус нікуди не зник. Ми не можемо повернутися до старого життя, ніби нічого не сталося", - додав він.

Як і його іспанські колеги, доктор Смаджа боїться повторення першої хвилі.

"Ми не хочемо пережити те, через що ми пройшли раніше", - сказав він.

"Ми на передовій. Багато наших лікарів були заражені COVID-19. У нас не вистачало обладнання. Лікарні були на межі. У нас були пацієнти і не було тестів чи ідей, що ми можемо зробити", - пригадав французький лікар.

Він додав, що цього разу принаймні люди знають, як мінімізувати ризики: "Всім потрібно бути смиренними в цьому питанні, берегтися й бути уважними".

В четвер міністр охорони здоров’я Німеччини Єнс Шпан сказав, що щоденне зростання кількості заражень на тисячу наразі не перевантажує медичну систему. Але він застеріг, що цей рівень не повинен ставати більшим. З суботи будь-хто, хто повернувся з однієї із 130 зон спалаху COVID-19 повинен обов’язково здавати тест.

Головна німецька асоціація лікарів Marburger Bund вважає, що в країні вже почалася друга хвиля. Як сказала голова асоціації Сузанн Йона: "Ми опинилися посеред другого вертикального підйому зараження".

У п’ятницю група з 20 іспанських експертів у сфері охорони здоров’я написали статтю для медичного журналу Lancet. В ній вони закликали провести незалежну оцінку відповіді на пандемію коронавірусу в Іспанії.

"Ця оцінка не повинна сприйматися як інструмент призначення когось винним. Ідея полягає в тому, щоб встановити точно, як країна з однією із найкращих систем охорони здоров’я у світі зіштовхнулася з більше 300 тисячами випадків зараження і 28 тисячами смертей, а також із зараженням більше 50 тисяч медиків", - наголосили іспанські експерти.

Вони не єдині, хто вимагає вивчення уроків недавнього минулого.

"У березні й квітні ми могли сказати: "Пандемія застала нас зненацька". І це було виправдання, яке використала система, не здатна розібратися з цим", - сказав іспанський хірург Пабло Сереседа.

"Але тепер ми не можемо сказати, що нас ніхто не попередив. У нас було три місяці "перемир’я". І якщо ми не скористалися ним як найкраще, це буде катастрофа", - додав він.

Читайте также


Новости раздела

Популярные