Логитип good-novost.info

Росія хоче перетворити Азовське море на власне озеро, - заступниця глави МЗС Джапарова

07.08.2020 18:32

Росія хоче перетворити Азовське море на власне озеро, мілітаризувала окупований Крим і Чорноморський регіон. .

Росія хоче перетворити Азовське море на власне озеро, - заступниця глави МЗС Джапарова - фото

Росія хоче перетворити Азовське море на власне озеро, мілітаризувала окупований Крим і Чорноморський регіон. Про це заявила перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, повідомляє "Укрінформ".

"Сьогодні Росія хоче перетворити Азовське море на власне озеро.Наскільки нам відомо, нині Росія має 6 підводних човнів у Чорному морі. Крим перетворився на військову базу Росії.

Усі країни навколо цієї бази мають усвідомлювати агресивну політику Росії щодо контролю над регіоном", - підкреслила Джапарова. Вона нагадала про те, що у зв’язку з цим Україною було ініційовано заснування Кримської платформи. "Думаю, що Туреччина є однією з 5 країн, які найбільше прагнуть долучитися до цієї платформи. Ми плануємо щороку проводити у Києві Кримський саміт, на якому зможуть зустрітися лідери країн.

Окупація Криму - це не внутрішнє питання, а тема, яка стосується країн Чорноморського регіону та Азовського моря. Військова стратегія Росії направлена на Близький Схід та Північну Африку. Крим для них є військовою базою на цьому шляху", - сказала дипломатка.

Джапарова нагадала також про успішні проєкти двосторонньої українсько-турецької співпраці у військовій сфері, зокрема з постачання турецькою компанією Aselsan засобів зв’язку для ЗСУ, модернізації турецької бронетехніки за допомогою українських комплексів активного та реактивного захисту.

Читайте также


Новости раздела

Популярные