Логитип good-novost.info

Не пройшло і двох місяців. Керівник апарату ВАСУ знову проводить підозрілі операції в деклараціях

06.08.2020 17:46

Керівник апарату Вищого адміністративного суду України Олександр Шевченко регулярно вносить суттєві зміни до своєї деклараці?...

Не пройшло і двох місяців. Керівник апарату ВАСУ знову проводить підозрілі операції в деклараціях - фото

Керівник апарату Вищого адміністративного суду України Олександр Шевченко регулярно вносить суттєві зміни до своєї декларації. Наразі він знову задекларував придбання автомобіля зі значно заниженою вартістю.

То він проводить підозрілі операції з купівлі-продажу елітних авто, то реалізує незадекларованої нерухомості на мільйони гривень. А у червні Шевченко придбав нерухомого майна на півтора мільйона гривень.

Про це стало відомо із суттєвих змін у декларації керівника апарату суду. Вчора, 5 серпня, Шевченко задекларував придбання автомобіля Ford Transit 2016 року випуску за 122 тисячі гривень. Та річ у тім, що авто даної марки, моделі і року випуску коштує щонайменше 350 тисяч гривень. Виходить, що Шевченко вчергове збрехав про вартість авто в деклараціях. Тож нагадаємо про минулі дивні декларування Шевченка.

10 березня цього року ІНФОРМАТОР писав про те, що Шевченко перед поданням щорічної декларації за минулий, 2019 рік, задекларував чималі доходи. Четвертого березня Шевченко отримав дохід від відчуження нерухомого майна на загальну суму 6 мільйонів 859 тисяч 720 гривень. Покупець усіх трьох об’єктів - одна і та сама фізична особа. Виходячи з даних у виправленій декларації за минулий рік, яку було подано вже після суттєвих змін щодо продажу нерухомості на майже сім мільйонів гривень, співробітник Вищого адмінсуду заробив за минулий рік 1 мільйон 575 тисяч 618 гривень у ВАСУ та отримав дохід від відчуження рухомого майна на 663 тисячі гривень. Не зважаючи на такий чималий дохід, заощаджень у Шевченка немає. Але є чимало нерухомості. Керівник апарату суду має три земельні ділянки та два будинки у селі Погреби Броварського району Київської області (один з будинків - площею майже 400 "квадратів", - ред.).

На дружину оформлені квартира на 119 "квадратів" та гараж у Києві. Також вона має чверть ще однієї квартири у столиці. Цікавим є той факт, що і у декларації за позаминулий рік, і в декларації за минулий рік зазначено одні й ті ж самі об’єкти нерухомості. Тож виникає логічне питання: яку ж тоді нерухомість реалізував Шевченко на майже сім мільйонів гривень, якщо всі об’єкти на місці? Між поданнями цих двох документів суттєвих змін щодо нерухомості Шевченко не вносив, продаючи та купляючи лише рухоме майно. Чи ці зміни буде відображено лише у щорічній декларації за 2020 рік, адже їх було спеціально внесено вже цього року? Тоді чому щорічну декларацію було подано вже після, а не до внесення суттєвих змін? У листопаді минулого року ІНФОРМАТОР писав про те, що керівник апарату Вищого адміністративного суду України Олександр Шевченко придбав електромобіль Tesla model 3 2018 року випуску у юридичної особи за 726 тисяч 600 гривень. Варто зазначити, що ціна на авто була дещо занижена.

На спеціалізованому сайті вартість авто цієї моделі стартує від 900 тисяч. За таку ціну, як вказано у документі, можна придбати лише "бите" авто. У декларації за позаминулий рік керівника апарату суду зазначено, що він володів автомобілем Chevrolet Volt 2016 року випуску та двома мотоциклами - Victory Vision Tour 2008 та Victory Judge 2013 року випуску. Ще одне авто Volkswagen Touareg 2012 року зареєстроване, вочевидь, на сестру Шевченка, далі з документів зникає. З часу подання декларації за 2018 рік, окрім купівлі Tesla, Шевченко вносив ще дві зміни до документа. У липні він задекларував купівлю ще одного авто - BMW Activehybrid 5 2014 року за 605 тисяч гривень. А у серпні Шевченко задекларував дохід від відчуження рухомого майна у розмірі 633 тисячі гривень. Цікаво, що і Tesla, і BMW придбані в однієї юридичної особи - ФОП Матвійчук В.А.

У виправленій декларації за минулий 2019 рік зазначено чотири транспортні засоби - два мотоцикли - Victory Vision Tour 2008 та Victory Judge 2013 року випуску, BMW Activehybrid 5 2014 року випуску та Tesla model 3 2018 року випуску. Зважаючи на той факт, що іншого цінного рухомого майна у декларації Шевченка немає, вочевидь, у серпні він продав BMW Activehybrid 5 2014 року, придбаний за місяць до того, у липні минулого року. У цьому випадку на продажу BMW він навіть заробив 28 тисяч. Що, погодьтеся, виглядає дивно. А вже 17 квітня цього року Шевченко задекларував дохід від відчуження рухомого майна у розмірі 630 тисяч гривень. І знову невідомо, що саме з рухомого майна він реалізував. Можливо, у щорічній декларації вже за цей, 2020 рік ми побачимо ті самі транспортні засоби (а мало б бути мінус дві одиниці, - ред.). Такі дива відбуваються у деклараціях Шевченка регулярно. Такий пінг-понг з купівлею-продажем авто для керівника апарату Вищого адміністративного суду України - звичайна справа. Адже подібне відбувається і з нерухомістю Шевченка, про що йшлося вище. Оскільки Шевченко регулярно декларує доходи від продажу рухомого та нерухомого майна, а воно залишається у його власності, висновок напрошується один - Шевченко таким чином легалізує незаконно отримані доходи.

Тож деклараціями керівника апарату Вищого адміністративного суду України Олександра Шевченка мало б давно зацікавитися НАБУ.

Читайте также


Новости раздела

Популярные