Логитип good-novost.info

У Комітеті виборців України вважають, що влада готується до використання адмінресурсу на виборах

05.08.2020 20:11

Офіс президента і Кабінет Міністрів готуються застосовувати адміністративний ресурс для підвищення результатів партії Слуга народ...

У Комітеті виборців України вважають, що влада готується до використання адмінресурсу на виборах - фото

Офіс президента і Кабінет Міністрів готуються застосовувати адміністративний ресурс для підвищення результатів партії "Слуга народу" на місцевих виборах, заявив голова Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель.

"Ми спостерігаємо окремі факти, які можна характеризувати як підготовку до використання або ж використання адміністративного ресурсу на виборах", - сказав Кошель у середу на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

За його словами, останні кілька років КВУ не бачив спроб використання адміністративного ресурсу з боку влади, проте події червня-липня свідчать про те, що цей метод, імовірно, буде використано на найближчих місцевих виборах.

Комітет виборців відібрав п’ять прикладів, які, на його думку, свідчать про майбутнє використання політичної корупції для поліпшення результатів партії влади на виборах.

"Під час виступу на зборах фракції "Слуги народу" щодо організації праймериз на посаду київського мера, які відбувалися за участю президента України, народний депутат Олександр Дубінський заявив, що він обговорював з главою держави кримінальні справи проти Віталія Кличка... Ми застерігаємо, що обговорення народного депутата з президентом можливих передвиборних кримінальних справ - це та історія, яка має всі ознаки адміністративного ресурсу або політичної корупції", - сказав голова КВУ.

Кошель також зазначив, що президент Володимир Зеленський 16 липня на брифінгу заявляв, що кандидатів від "Слуги народу" на місцевих виборах перевірятимуть співробітники Служби безпеки та інші правоохоронні органи: "Я хочу наголосити, що є закон "Про Службу безпеки України", де жодним чином не передбачено можливість перевірки ні приватних осіб, ні кандидатів на виборах".

Як третій приклад у Комітеті виборців навели слова керівника Закарпатської обладміністрації Олексія Петрова, який заявив, що буде причетний до штабу партії, "проводитиме такий собі "шифтинг" людей, які можуть бути токсичними, мати якийсь негативний бекграунд, що завадило б формуванню нормального рейтингу партії". Кошель називає такі дії Петрова неприпустимими.

Четвертим прикладом можливого використання адміністративного ресурсу на місцевих виборах з боку влади в інтересах партії "Слуга народу" Комітет виборців називає заяву першого заступника голови фракції політсили в парламенті Олександра Корнієнка про те, що до відбору кандидатів у мери від партії залучений заступник керівника Офісу президента Сергій Трофімов і команда міністра цифрової трансформації Михайла Федорова. "Фактично слова Олександра Корнієнка - це з’явлення з повинною", - додав керівник організації.

КВУ з посиланням на ЗМІ говорить про те, що народний депутат фракції "Слуга народу" Олександр Качура розповів, що підрахунок голосів на внутрішніх партійних праймериз здійснювали співробітники Офісу президента.

"На думку КВУ, такі заяви можна розцінювати як підготовку до використання адміністративного ресурсу на місцевих виборах. Залучення ресурсів і можливостей Служби безпеки України, Офісу президента, окремих міністерств, місцевих державних адміністрацій або інших органів влади до проведення передвиборної агітації в період виборчого процесу може розглядатися як використання адміністративного ресурсу й порушення принципу рівності кандидатів. Виборче законодавство забороняє кандидатам, котрі обіймають посади в органах державної влади, залучати до передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов’язаної з проведенням передвиборної агітації, підлеглих їм осіб, службовий транспорт, зв’язок, устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи", - резюмував Кошель.

Читайте также


Новости раздела

Популярные